Ulaş Bayraktaroğlu için devrimci tutsaklardan taziye mesajı

Ulaş Bayraktaroğlu için Türkiye’nin farklı hapishanelerinde kalan devrimci tutsaklar taziye mesaj yayınladı

16 Mayıs 2017 Salı, 18:40

9 Mayıs 2017 tarihinde Rakka’nın özgürleştirilmesi için yapılan ölümsüzleşen Ulaş Bayraktaroğlu için Türkiye’nin farklı hapishanelerinde kalan devrimci tutsaklar taziye mesajı yayınladı. Gazetemize fax yoluyla ulaşan mesaj 15 Mayıs 2017 tarihinde Özgürlükçü Demokrasi gazetesinde de yayınlandı.

Umut Gazetesi olarak yayınladığımız bu ilan, Evrensel ve BirGün gazeteleri tarafından yayınlanmamıştır.

Edirne F Tipi Hapishanesi, Tekirdağ 1 No’lu F Tipi Hapishanesi, Silivri 5 ve 6 No’lu L Tipi Hapishaneleri, Kırıklar F Tipi Hapishanesi, Kandıra F Tipi Hapishanesi, Şakran Kadın Kapalı Hapishanesi, Sincan F Tipi Kapalı Hapishanesi ve Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi’nde kalan tutsak yoldaşları adına Mehmet Aytunç Altay’ın gönderdiği mesajda şunlar yazıyor:

“Ulaş;

Spartaküs, Kawa, Mazdek, Ebu Zerr, Babek, Karmatiler, Oğuz isyanı, Baba İshak, Bedrettin, Münzer, Tupac Amaru, Babeuf, Blanqui, Komünarlar, Rosa, Sandino, Suphi, Ömer Muhtar, Stalingrad direnişçileri, Ho Şi Minh, Che, Meinhof, Kıvılcımlı, Mahir, Deniz, İbo ve Agitler’in soylu direniş/ayaklanma/devrim geleneğinin tarihsel devamcısıdır.

Ulaş;

1980’lerde, Filistin ve Ortadoğu devriminin enternasyonalist savaşçıları Kemal ergin ve Hüseyin Gökdemir’in;

1990’larda, hem Kürdistan devrimiyle dayanışmak hem de devrimi Türkiye’ye taşımak uğruna Kürt topraklarında yitirdiğimiz Rıza Satılmış ve Meryem Güler’in;

2010’larda, yine hem Rojava’daki devrimle dayanışmak hem de Türkiye devrimi için güç biriktirirken yitirdiğimiz Aziz Güler, Eylem Ataş ve Dar Azza şehitlerinin canları pahasına yarattıkları mücadele geleneğinin güncel devamcısıdır. 

Ulaş;

Soylu, çoşkulu, atak, kahraman, duygulu, mütevazi kişiliğiyle örnek alınacak bir devrimci ve sosyalisttir.

Nejdet Adalı, Talat Türkoğlu, Jale Yeşilnil, Orhan Yılmazkaya, Yıldırım Taş ve Serap Kolukırık yoldaşların açtığı yoldan, gelenekten aldığımız güçle yeni bir kültür, yeni bir ahlak, yeni bir bilinç ve mücadelede yeni bir yol açmak için yola çıktık. Ulaş Bayraktaroğlu bu yolun özü ve özetidir. 

Onu kaybetmenin acısı ve onuru büyüktür!

Yaşasın devrim ve sosyalizm!”