Ulaş Bayraktaroğlu anmasına soruşturma!

İstanbul’da düzenlenen Ulaş Bayraktaroğlu anmasına İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldı

19 Mayıs 2017 Cuma, 19:29

Rakka’nın IŞİD’ten özgürleştirilmesi hamlesinde yaşamını yitiren Devrimci Komünarlar Partisi kurucu önderlerinden ve Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) Başkomutanı Ulaş Bayraktaroğlu anısına İstanbul’da 13 Mayıs Cumartesi günü Kadıköy’de düzenlenen anma etkinliğine soruşturma açıldı.

Bayraktaroğlu’nun anmasına katıldığı gerekçesiyle aralarında Devrimci Parti Genel Başkanı Ufuk Göllü’nün de olduğu çok sayıda kişinin soruşturmada ismi geçiyor.

Bayraktaroğlu için Birleşik Devrimci Parti binası önünden Bahariye Caddesi boyunca Mehmet Ayvalıtaş’a yürünmüş ve parkta anma etkinliği düzenlenmişti. Yürüyüşe binlerce kişi katılmıştı.

Yürüyüşe ve etkinliğe katılanlar hakkında “Terör örgütü propagandası yapmak”, “Suç ve suçluyu övmek” iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma başlatılanlar arasında Devrimci Parti Genel Başkanı Ufuk Göllü, Devrimci Parti MYK üyesi Benazir Coşkun, TKP Genel Başkanı Erkan Baş, SGDF Eş Başkanı Ceren Çoban, HDP MYK üyesi Musa Piroğlu ve Der Azza’da ölümsüzleşen Yusufbaş Akay’ın babası Ceyhan Akay’ın aralarında olduğu çok sayıda kişi bulunuyor.

Soruşturma açılanlardan isimleri öğrenebildiklerimiz şu şekilde: Ufuk Göllü, Erkan Baş, Ceren Çoban, Musa Piroğlu, Benazir Coşkun, Ceyhan Akay, Çağdaş Küçükbattal, Ahmet Ayva, Serdar Bali, Sinan Varlık, Hakim Coşkun, Samet Koç, Ferhat Elçi, Ercan Demir, Atilla Özdoğan ve Macide Şimşek.