PAME’den, Türkiye de ki sendikal mücadeleyle dayanışma eylemi

Yunanistan’da Tüm İşçilerin Militan Cephesi (PAME), Atina Türkiye Büyükelçiliği önünde, Türkiye’de ki Sendikal mücadeleye yönelik baskı ve yıldırma politikalarına karşı basın açıklaması ve eylem gerçekleştirdi

11 Ocak 2017 Çarşamba, 13:31

Atina Türkiye Büyükelçiliği önünde yapılan basın açıklamasında PAME, Nakliyat-İş Sendikası ve Türkiye İşçi Sınıfıyla dayanışma içerisinde olduğunu belirtti. PAME Delegasyonu Atina’daki Türk Büyükelçiliğinde bir protesto eylemi gerçekleştirerek Türkiye’deki sendikal örgütlere yönelik olarak artmakta olan otoriterlik ve yıldırma taktiklerini kınadı.

Ayrıca PAME özel olarak, Nakliyat-İş’in daha iyi bir asgari ücret talebiyle gerçekleştirmek istediği eylemin engellenmesini de kınadı. “PAME, çok zor koşullarda mücadelesini devam ettirmekte olan Nakliyat-İş’e, Türkiye işçilerine ve sendikalarına yönelik dayanışmasını bir kez daha ifade etmektedir”,denildi. Açıklama; “Türkiye Hükümetinin ve sermaye çevrelerinin Türkiye İşçi Sınıfına ve Halkına yönelik işçi düşmanı yıldırma politikalarını kınıyoruz.” ifadesiyle son buldu.