Önce bir kap yemek sonra ‘korkudan’ Cumhurbaşkanı’nı karşılama sırası!

Urfa’yı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kentin yoksulları ellerinde kaplarla yemek alamama korkusundan sırada bekledi

06 Ocak 2017 Cuma, 17:28

Urfa’da günlük olarak aş evinden bir kap yemek alan yoksullar, kentti ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı, ellerindeki kaplarla karşılama sırasına konuldu.

Urfa’da olması beklenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için kentin birçok yerinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Atatürk Bulvarı üzerinde polis ve zırhlı araçlar ile güvenlik önlemi alınırken, Erdoğan’ın halka hitap edeceği Rabia Meydanı barikatlarla çevrildi. Yine Erdoğan’ın ziyaret edeceği Büyükşehir Belediyesi’nin dört tarafını barikatlarla kapatan polis, hakim noktalara keskin nişancılar yerleştirdi. Havadan da polis helikopterinin kent üzerindeki uçuşları sürerken, Haşimiye Meydanı’nda bulunan ve kentin yoksullarına 2 öğün yemek sağlayan aş evinden öğlen yemeğini alan kadınlar, ellerindeki bir kap yemek ve bir ekmek ile Erdoğan’ın geçiş güzergahında sıraya konuldu.

Sıraya dizilen kadınlar ise, durmazlarsa bir daha yemek alamama korkusu yaşadıklarını belirtseler de, aralarında bazıları da “Cumhurbaşkanı görsün bu halimizi” diyerek sırada beklemeye koyuldu.