Son Dakika
29 Mayıs 2017 Pazartesi

Mesele Dergisi artık digital olarak yayın hayatına devam edecek

10 yıldır matbu yayınlanan Mesele Kitap Dergisi yayın hayatına bir süre dijital formatta devam edecek. Dergiden yapılan açıklamada meselesi aynı olanlarla birlikte yürüme çağrısı yapıldı

10 Ocak 2017 Salı, 12:40

Mesele Kitap Dergisi Yayın Kurulu mevcut yapısıyla derginin matbu yayınını sürdürmenin mümkün ve uygun olmadığını, bu nedenle matbu yayına ara verdiklerini duyurdu.

Mesele bir süre dijital formatta yayınlanacak.

120’inci sayısıyla birlikte 10 yılı geride bırakacak olan Mesele’den yapılan açıklamada, aylık matbu yayınları sürdürmenin zorlukları ve bundan sonraki yayına dair bir çağrı yer aldı.

“Aylık matbu dergi yayınlamak bir yanıyla dijital yayıncılıkla rekabet, güncel olanı yakalayamama ihtimali fakat diğer yanıyla da bir ay sonrayı görmeyi başarabilmek demek. Ekonomik zorlukları ve dağıtım sorunlarını saymasak bile, bunlar başlı başına alt edilmesi gereken güçlüklerden birkaçı.

“Türkiye Mesele’sine bakarsak, derginin bundan sonraki yaşamının nasıl ve hangi istikamette ilerlemesi gerektiğine sadece bu dergiyi çıkartanların yanıt vermesi eksik olacak. Bu nedenle birçok okuyucumuzla, çevre ve platformla kitap, kültür ve politika için birlikte neyi, nasıl yapacağımızı konuşmak ve birarada bir faaliyetin imkanlarını arayarak, birlikte yürümek istiyoruz.

“…10 yılın ardından yapısı güçlendirilmiş bir Mesele Kitap, Kültür, Politika Dergisi için, burjuva düzeninin karşısında meseleleri aynı olanları birlikte yürümeye, ortak hareket etmeye ve ortak eyleme çağırıyoruz.

“Sahici bir yayın, kulvarı ne olursa olsun aynı zamanda alternatif yeni bir yaşamın örgütlenmesidir…”

Mesele’nin basılan son sayısı:

*Çağrı metninin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.