Mardin ve Siirt belediyelerine kayyum atandı

İçişleri Bakanlığı, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Türk’ü görevden alarak yerine kayyum atadı. Sêrt belediyesine dün yapılan operasyonun ardından bu sabah saatlerinde yine İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum atandı

17 Kasım 2016 Perşembe, 12:51

Hükümet Kürt Siyaseti’nin seçimle aldığı belediyeleri milyonlarca kişinin iradesini yok sayarak kayyum atamlarına devam ediyor. Bu sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Siirt (Sêrt) Belediyesi’ne kayyum atandığı belirtildi.

Bakanlık açıklamasında şöyle denildi: “Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve tutuklanan Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan, İçişleri Bakanlığı’nın 16.11.2016 tarihli kararı ile görevlerinden uzaklaştırılmışlardır. İçişleri Bakanlığı’nca; Mardin Valisi Mustafa Yaman Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak, Siirt Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın ise, Siirt Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmişlerdir.”

Belediye ablukada aramalar yapılıyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atanır atanmaz polis sabah saatlerinde belediye binasını önce ablukaya aldı, sonra arama yapmaya başladı.