Son Dakika
29 Mayıs 2017 Pazartesi

‘Hiçbir Düş Yarım Kalmayacak’

Suruç Katliamı’ndan yaralı olarak kurtulan Mehmet Lütfü Özdemir, katliamın tanıklıklarını anlattığı ‘Hiçbir Düş Yarım Kalmayacak’ kitabı yayımlandı

29 Aralık 2016 Perşembe, 16:23

Suruç Katliamı’ndan sağ kurtulan yazar Mehmet Lütfü Özdemir, hazırladığı Suruç Katliamı Dosyasını ‘Hiçbir Düş Yarım Kalmayacak’ adıyla kitaplaştırdı.

‘Hiçbir Düş Yarım Kalmayacak’ kitabı, Suruç Katliamı’nın öncesini, anını ve sonrasını tanıklarıyla ve arka planıyla ortaya koyarak tarihsel bir belge niteliği taşıyor.

Kitabın geliri katliamdan ağır yaralı olarak Güneş Erzurumluoğlu’nun tedavisinde kullanılacak.

Ceylan Yayınları etiketiyle çıkan kitap 232 sayfadan oluşuyor.

Suruç’tan sağ kurtulduğuna sevinemediğini ve uzun süre kendine gelemediğini belirten Özdemir, şunları söyledi:

Hâlâ birçok arkadaşımızın tedavisi sürüyor ve çoğu arkadaşımız vücudunda şarapnel parçaları ile geziyor. Suruç Katliamı ile ilgili hâlâ gizlilik kararı var!Adalet mücadelemiz bir yandan devam ederken diğer yandan katliamı ve aynı yola çıktığımız arkadaşlarımızı unutturmamak adına böyle bir çalışma hazırladım.

Kitabın geliri Suruç Katliamı’ndan ağır yaralı kurtulan Güneş Erzurumluoğlu’nun yeniden ayağa kalkması için başlatılan yardım kampanyasına aktarılacak. Güneşimizin ayağa kalkması çok önemli; Güneş bu ülkenin vicdanlı, erdemli, sevgi ve umut dolu insanlarından birisidir. Güneş’in yürümesi demek sevginin, adaletin, umudun ve vicdanın yürümesi demektir.

Kitabı satın alacaklar hem bu katliamı unutturmamak adına hem de Güneş’i yeniden ayağa kaldırmak adına büyük bir sorumluluğu bizlerle paylaşacaklardır. Biz bu ülkeden umudu hiç kesmeyen gençleriz. Eşitlik olmadan adalet, sevgi olmadan vicdan, umut olmadan hiçbir şey olmaz! Bu ülkede sevginin, aşkın, umudun, merhametin, şefkatin, dayanışmanın, paylaşmanın, eşitliğin, vicdanın ve adaletin kazanacağını herkese göstermek istiyoruz.

(Gazete Karınca)