Dev-Güç’ten ODTÜ açıklaması

Gençliğin Devrimci Güçleri, ODTÜ ‘Devrim’ yürüyüşünde toplam 11 gençlik örgütünün Ulaş Bayraktaroğlu anısına ‘Devrim’ korteji oluşturmasına dair yazılı bir açıklama yayınladı

15 Mayıs 2017 Pazartesi, 13:59

Yapılan açıklamada Dev-Güç, “SGDF, Dev-Genç, Diren Üniversite, Kaldıraç, HDK, Kampüs Cadıları, Öğrenci İnisiyatifi, Alınteri, Özgürlükçü Gençlik, ODTÜ’lü Anarşistler ve DEV-GÜÇ olarak tek bir ‘Devrim’ kortejiyle alandaydık. Bu seneki Devrim yürüyüşünde bizleri bir araya getiren Başkomutan Ulaş Bayraktaroğlu’dur. Hüseyin İnan’ların 68’de stada yazdığı ‘Devrim’ yazısı ile başlayan ritüel Başkomutan Ulaş Bayraktaroğlu şahsında onunla bir araya gelenlerle devam etmektedir. Bu kortejin dışında kalanlar sadece Ulaş Bayraktaroğlu kortejinin dışında kalmamış 68’den bu yana süre gelen bu ritüelinde dışında kalmışlardır” dedi.

Öne çıkan bölümler şu şekilde:

Devrim yürüyüşümüz sürüyor ve sürecektir

“Tarihsel Devrimci mücadele değerlerini içerip aşan, yolun öncülerinden biri olmuş Ulaş Bayraktaroğlu’nu sahiplenmek, günün ortak mücadele sorumluluğunu görmek, bundan sonraki dönemde de yan yana yürüyeceğini söylemektir. Hep birlikte haykırıyoruz Sinan Cemgil’ler den Ulaş Bardakçı’ya, Ulaş Bardakçı’dan Ertuğrul Karakaya’ya, Ertuğrul Karakaya’dan Ulaş Bayraktaroğlu’na devrim yürüyüşümüz sürüyor ve sürecektir.

ODTÜ Devrim Yürüyüşü ODTÜ Şenliğinin bir parçasında devrim şehitlerinin anıldığı bir yürüyüş değil, ODTÜ Devrim yürüyüşü Emperyalist-Kapitalist sistemin merkezi üssüne devrim ocağı kuranların değerlerini bugünde yaşamak yaşatmaktır. Devrim ocağını kuranlar tarihsel mücadele zeminimizin sembolleri Denizler, Ulaşlar, Mahir’ler, İbo’lar, Sinan’lar bizlere sadece direniş değerleri bırakmamış, Filistin halklarının yanında savaşarak savaştan öğrendiklerini kendi topraklarına taşımıştır. “

Anısını mücadelemizde yaşatacağız

“Bugünde Ulaş Bayraktaroğlu bu tarihin bir devamcısı olarak 40 yıl öncesinin Karadeniz topraklarında doğmuş; yaşadığı gibi inanmış, inandığı gibi yaşamıştır. “Kendimin gitmediği cepheye barikata yoldaşlarımı göndermem” diyen Ulaş Bayraktaroğlu 10 Mayıs günü Rakka’nın en ön mevzilerinde IŞİD mevzilerine karşı savaşırken ölümsüzleşmiştir. Gezi’nin rüzgarı Rakka’da fırtına olmuştur. Öğrenci gençlik hareketinden devrim ve devrimci önderliğine dönüşüm bugün Ulaş Bayraktaroğlu’dur. Anısını mücadelemizde yaşatacağız.”