CHP’li Fatma Kaplan: Yere batsın başkanlığınız, yere batsın hırsınız

Anayasa değişikliği görüşmelerinde 3. Madde’nin oylaması sırasında gizli oy usullerine uymayan AKP’lileri uyarırken darp edilen CHP’li Fatma Kaplan Hürriyet , Meclis kürsüsünden yaşananları protesto etti

12 Ocak 2017 Perşembe, 14:04

Anayasa değişiklik teklifinin 3. maddesinin oylama sırasında çıkan tartışmada darp edilen CHP Kocaeli Milletvekili Fatma  Kaplan Hürriyet, Genel Kurul’da söz aldı.

Milletvekili seçilme yaşını 25’ten 18’e indirilmesini öngören 3. Madde dün (11 Ocak 2016) gece 22.20’de Genel Kurul’dan geçmişti.

Kaplan Meclis kürsüsünde yaptığı açıklamada, “Bir Grup Başkanvekiline bir kadına fiziki müdahalede bulunmak hiç yakışmıyor. Buradan bir kere daha sizi kınıyorum sayın Elitaş” diyerek uğradığı saldırıyı açıkladı.

 

Kaplan Meclis İdari Amirini de kınadı. İdari Amiri AKP’li Ahmet Gündoğdu’nun telefonunu elinden gasp ettiğini söyledi:

“Fiziki müdahalede bulundunuz. Boynumun halini görüyor musunuz?

 

“Yalancı da sizsiniz, burada insanları kandırmaya çalışıyorsunuz, kınıyorum. Bir kadına saldırabilecek kadar, gözü dönmüş olmanızı kınıyorum. Bir kadına müdahale edebilecek kadar başkanlık hırsına bürünmüş olmanızdan dolayı sizi kınıyorum.

“Bir kere daha söylüyorum. Yere batsın saraylarınız, yere batsın başkanlığınız, yere batsın anayasanız, yere batsın hırsınız”.