Son Dakika
29 Mayıs 2017 Pazartesi

Devrimci Parti’ye Ankara’da siyasi operasyon: Gözaltına alınan 17 kişiden 4’ü serbest bırakıldı

Ankara’da Devrimci Parti’lilere operasyon düzenleyen polis aralarında MYK ve PM üyelerinin de bulunduğu çok sayıda partiliyi gözaltına aldı

27 Kasım 2016 Pazar, 17:00

Ankara’da 26 Kasım 2016 tarihinde Birleşik Devrimci Parti’ye yönelik Terörle Mücadele Polisleri tarafından düzenlenen şafak operasyonu ile aralarında Devrimci Parti MYK ve PM üyelerinin de bulunduğu birçok partili gözaltına alındı. Ankara’da Devrimci Parti binalarının da yapılan operasyonla basılıp talan edildiği öğrenildi.

İlk ulaşılan bilgilere göre yaklaşık 15 kişi gözaltına alındı. Toplam 25 kişi hakkında gözaltı kararı olduğu biliniyor.

Gözaltına alınan isimler arasında Devrimci Parti MYK üyesi Evren Ergin ve Devrimci Parti PM üyesi Barbaros Hayrettin Yılmaz ve Gül Nuhjin Dinler, Devrimci Parti Ankara İl Başkanı Nazlı Buket Yazıcı, Devrimci Parti üyeleri Burcugül Çubuk, Botan Kayhan, Aysu Çelikkol, Özge Tekin, Barış Mandak, Murat Demir, Damla Karaca, Paşa Mert Altaş olduğu öğrenildi. Devrimci Liseliler üyesi T.Y., U.B.Ç. ve T.Ö.O.’nun da gözaltına alındığı öğrenildi.

Akşam saatlerinde Ankara’da yapılan operasyonla ilgili olarak Çanakkale’de Nöroloji Uzmanı olarak çalışan Çağdaş Balcı’nın da gözaltına alınıp Ankara’ya götürüldüğü bilgisine ulaşıldı. Devrimci Parti üyesi Umut Kahraman Ezber’in de 27 Kasım 2016 tarihinde Ankara girişinde gözaltına alındığı öğrenildi.

Devrimci Parti üyelerine yapılan operasyon kapsamında gözaltına alınan 4 kişi serbest bırakıldı. Evlerine yapılan baskınlarda gözaltına alınan Barış Mandak ve 18 yaşından küçük 3 Devl-Lis üyesi U.B.Ç., T.Ö.O.,T.Y. savcılıktaki ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.