6.Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 29 Eylül’de başlıyor

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin, açılış galası 29 Eylül’de Cemal Reşit Rey’de düzenlenecek. Festivalin 6. yılı programında “Yoksulluk” teması temel alınacak

27 Eylül 2016 Salı, 14:08

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin, açılış galası 29 Eylül’de Cemal Reşit Rey’de düzenlenecek. Festivalin 6. yılı programında “Yoksulluk” teması temel alınacak.

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin açılış filmi 2016 Cannes film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülü kazanan Filipinler yapımı Ma’Rosa olacak.

Uzun metrajlı film yarışmasında; Türkiye, Güney Kore, İspanya, İrlanda, İngiltere, Hollanda, Japonya, Gürcistan, Avusturya ve Peru’dan 10 film ödül için yarışırken, Kısa Metraj Film kategorisinde ise Türkiye, Amerika, İspanya ve Hollanda’dan 9 film yer alıyor.

Akademik toplantıların İstanbul Üniversitesi Merkez Kampüs’ünde Doktora Salonu’nda gerçekleşeceği festivalde, “Beyaz Perdeden Yansıyan Yoksulluk” ve “Sanat Adalet Getirir Mi?” konulu ünlü simaların konuşmacı olarak katılacağı 2 panel de Beyoğlu Atlas ve Ortaköy Feriye sinemalarında katılımcılarla buluşacak.

Festival gösterim programının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Festival akademik programının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.